USA Lacrosse All Americans

Kate Christos – Madison HS

Lindsey Devir – Ridgewood HS

Kennedy Everson – Andover Academy

Taylor Everson – Montclair Kimberley Academy

Virginia Gilbert – Summit HS

Kathleen Giordano – Montclair HS

Simone Koryszewski – Mount Saint Mary Academy

Clare McCooe – Ridgewood HS

Lily Ramsey – Oak Knoll School of the Holy Child

Lily Spinner – Summit HS

Sophie Straka – Chatham HS

 

USA Lacrosse Academic All Americans

Elizabeth Bozza – Morristown HS

Taylor Everson – Montclair Kimberley Academy

Simone Koryszewski – Mount Saint Mary Academy

Megan McIntyre – Mendham HS

Maeve Olson – Oak Knoll School of the Holy Child

Molly Simon – West Essex HS

Sophie Straka – Chatham HS

Ashley Thomas – Summit HS

 

Under Armour Senior Game All American

Olivia Pikiell – Ridge HS

Kennedy Everson – Andover Academy

 

American Select All Star Games Selections

2022

Elle Anhut – Princeton Day School

Kaitlyn Davies – Wayne Hills HS

Sarah Gresham – Mount Saint Mary Academy

Lily Murphy – Oak Knoll School of the Holy Child

Emily Petersen – Mountain Lakes HS

Keira Savage – Ridgewood HS

Molly Simon – West Essex HS

Avery Song – Montclair Kimberly Academy

2023

Lindsey Devir – Ridgewood HS

Jane Freeman – Summit HS

Bella Goodwin – Pingry School

Ashley Kiernan – Chatham HS

Caroline Korn – Pingry School

Kelly MacKinney – Bridgewater-Raritan HS

Gianna Macrino – West Essex HS

Tara Reilly – West Morris Central HS

Braedon Siverson – Morristown HS

Lily Spinner – Summit HS

Ceclia Webb – Summit HS

2024

Sophie Busam – Summit HS

Sophia Cardella – Mendham HS

Elisa Gomes – Kent Place School

Annabelle Mahoney – Pingry School

Cameron McGlynn – Chatham HS

Brynn Merklinger – Mount Saint Mary Academy

Emma Claire Quinn – Kent Place School

Kate Riley – Summit HS

Lauren Riley – Summit HS

Lindsay Thomas – Summit HS

2025

Nell Ducey – Summit HS

Ava Kirkwood – Ridge HS

Rebecca Kirschner – Pingry School

Uma Kowalski – Sparta HS

Samantha LaBier – Saddle River Day

Olivia Nicoll – Montclair HS

Susannah O’Connell – Summit HS

Katie Powers – Glen Ridge HS

Sloan Ricciuti – Summit HS

Sabrina Saunders – Mendham HS

Gracie Shoulberg – Mendham HS

Campbell Spillet – Glen Ridge HS

Daniela Trubiano – Suffern HS

 

All State – First Team

Clare McCooe – Ridgewood HS

Trinty Koetje – Oak Knoll School of the Holy Child

Simone Koryszewski – Mount Saint Mary Academy

 

All State – Second Team

Lily Spinner – Summit HS

Lily Ramsey – Oak Knoll School of the Holy Child

Sophie Straka – Chatham HS

Kaitlyn Davies – Wayne Hills HS

Maeve Olson – Oak Knoll School of the Holy Child

Jessica Penner – Summit HS

 

All State – Third Team

Kit Zanelli – Summit HS

Bella Goodwin – Pingry School

Sarah Gresham – Mount Saint Mary Academy

 

All Group One

First Team:     Reagan Wawzycki – New Providence

Second Team: Kate Christos – Madison

Third Team:    Emily Petersen – Mountain Lakes

 

All Group Two

First Team:     Lily Spinner – Summit HS

Kit Zanelli – Summit HS

Lauren Riley – Summit HS

Jessica Penner – Summit HS

Second Team: Molly Simon – West Essex HS

Ashley Thomas – Summit HS

Cece Webb – Summit HS

Skye Gilbert – Summit HS

Third Team:    Ashley Thomas – Summit HS

Matty Spaeth – Voorhees HS

Gianna Macrino – West Essex HS

 

All Group Three

First Team:     Sophie Straka – Chatham HS

Kaitlyn Davies – Wayne Hills HS

Second Team: Sophia Cardella – Mendham HS

Third Team:    Lindsay Kupka – Mendham HS

 

All Group Four

First Team:     Lindsey Devir – Ridgewood

Clare McCooe – Ridgewood

Second Team: Kelly MacKinney – Bridgewater-Raritan HS

Katie Giordano – Montclair HS

 

All Non-Public

First Team:     Lily Ramsey – Oak Knoll School of the Holy Child

Taylor Everson – Montclair Kimberley Academy

Sarah Gresham – Mount Saint Mary Academy

Trinity Koetje – Oak Knoll School of the Holy Child

Maeve Olson – Oak Knoll School of the Holy Child

Simone Koryszewski – Mount Saint Mary Academy

Second Team: Bella Goodwin – Pingry School

Sophie Wilkinson – Oak Knoll School of the Holy Child

 

All Conference Awards

Skyland Conference Player of the Year – Simone Koryszewski – Mount Saint Mary Academy

Freedom Conference Player of the Year – Kaitlyn Davies – Wayne Hill HS

 

Skyland Conference

Raritan Division

 

First Team:     Simone Koryszewski – Mount Saint Mary Academy

Sarah Gresham – Mount Saint Mary Academy

Olivia Pikiell – Ridge HS

Julie Narleski – Ridge HS

Second Team: Brynn Merklinger – Mount Saint Mary Academy

Jennifer Prince – Ridge HS

 

Delaware Division

 

First Team:     Kelly MacKinney – Bridgewater-Raritan HS

Bella Goodwin – Pingry School

Second Team: Cece Korn – Pingry School

 

Valley Division

 

First Team:     Matty Spaeth – Voorhees HS

Maddie Ackerman – Voorhees HS

Second Team: Phoebe Spaeth – Voorhees HS

 

Colonial Conference

 

North Division

 

First Team:     Alexa Shotwell – Kittatinny HS

 

Freedom Conference

 

North Division

 

First Team:     Lauren Buckley – Randolph HS

Second Team: Tara Reilly – West Morris Central HS

HM:                Kelsey Commerford – West Morris Central HS

 

East Division

 

First Team:     Kaitlyn Davies – Wayne Hills HS

Molly Simon – West Essex HS

Gianna Macrino – West Essex HS

Cielle McInerney – West Essex HS

 

South Division

 

First Team:   Kate Christos – Madison HS

Taylor Everson – Montclair Kimberley Academy

Emma Claire Quinn – Kent Place School

Reagan Wawzycki – New Providence HS

Second Team: Avery Song – Montclair Kimberley Academy

Lily Gomes – Kent Place School

 

Stars & Stripes

 

North Division

 

First Team:     Clare McCooe – Ridgewood HS

Lindsey Devir – Ridgewood HS

Katie Giordano – Montclair HS

Second Team: Emily Petersen – Mountain Lakes HS

 

South Division

 

First Team:     Maggie DeFabio – Summit HS

Skye Gilbert – Summit HS

Olivia Huntley-Robertson – Summit HS

Lily Spinner – Summit HS

Lily Ramsey – Oak Knoll School of the Holy Child

Maeve Olson – Oak Knoll School of the Holy Child

Sophie Straka – Chatham HS

Lindsay Kupka – Mendham HS

Megan McIntyre – Mendham HS

Braedon Siverson – Morristown HS

Second Team: Lauren Riley – Summit HS

Lindsay Thomas – Summit HS

Cece Webb – Summit HS

Kit Zanelli – Summit HS

Trinity Koetje – Oak Knoll School of the Holy Child

Teagan Kocaj – Oak Knoll School of the Holy Child

Livvy von Heill – Chatham HS

Sophia Cardella – Mendham HS

Elizabeth Bozza – Morristown HS

Amanda Chupak – Morristown HS

HM:                Ashley Kiernan – Chatham HS

Sophie Wilkinson – Oak Knoll School of the Holy Child

Jessica Penner – Summit HS